Dom i Ogród

Kolorystyka w wnętrzach trendy

  • 9 listopada, 2023
  • 2 min read
Kolorystyka w wnętrzach trendy

Kolorystyka w wnętrzach – trendy

Kolorystyka wnętrz to jeden z najważniejszych elementów aranżacji. Odpowiedni dobór kolorów może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało przytulnie i stylowo. Warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z aktualnymi trendami w dekoracji wnętrz.

W 2021 roku modne są naturalne odcienie beżu, szarości oraz bieli. Kolory te tworzą spokojną atmosferę, dzięki czemu doskonale nadają się do salonu czy sypialni. Dodatkowo można je łatwo uzupełniać o akcenty kolorystyczne, takie jak czerwone dodatki lub pastelowe akcenty.

Pastelowe akcenty

Pastelowe odcienie są obecnie bardzo popularne w aranżacji wnętrz. Można je stosować zarówno na ścianach, jak i meblach lub dodatkach. Najmodniejsze kolory to mięta, lawenda, róż i błękit. Pastelowe akcenty doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych oraz sypialniach.

Jeśli chcemy dodać pastelowym odcieniom trochę energii, warto połączyć je z innymi kolorami, np. zielonymi lub żółtymi. Takie połączenia szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.

Czerwone dodatki

Czerwony to kolor silnie kojarzony z energią i pasją. Dlatego też czerwone dodatki szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach urzadzonych w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Czerwone meble lub dodatki mog ą być idealnym uzupełnieniem minimalistycznego designu.

Jeśli chcemy unikn ąć przytłaczaj ącego efektu, warto postawić na delikatne odcienie czerwieni, np. malinowy lub brzoskwiniowy. Takie barwy doskonale sprawdza si ę również jako akcent kolorystyczny do pastelowych odcieni.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *